MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2016 - REPORT

Agentura VSA Xtreme se i v letošním roce postarala o Mercedes-Benz zónu na veletrhu Sport Life 2016 . V termínu 4. - 6. 11. 2016 jsme v této zóně a v mobilní překážce - VSA Xtreme MAX rampě uskutečnili dva závody. Větší prioritu dostal sport Freestyle BMX se závodem o titul MČR pod názvem Mercedes-Benz GRAND BMX 2016. Tento závod odstartovali první příchozí jezdci již v pátek v dopoledních hodinách. Jezdci měli prostor jezdit a trénovat ve dvojité minirampě a první návštěvníci měli prostor projít si Mercedes-Benz zónu a expozice většiny zapojených partnerů zóny a závodů.

Samotný závod odstartovalo páteční finále nejmladších jezdců, amatérů do 15 let. Do této kategorie se nahlásilo necelých 10 mladých a často i začínajících jezdců. Za zmínku stojí účastník VSA Xtreme campů Petr Škopek, který jako jediný jezdec startoval na malém 16ti palcovém kole a ve svém věku 10 let vybojoval 2. místo. Titul mistra ČR v kategorii Amater do 15 ti let získal brněnský rider Jan Kozel.

OFICIÁLNÍ VIDEO

Sobotní hlavní den veletrhu i závodu Mercedes-Benz GRAND BMX 2016 byl už od rána výrazněji posílen velkou návštěvností diváků i samotných jezdců. Jezdci v počtu 30 se registrovali do dvou kategorií. Amatéři do 18 let a kategorie nejlepších PRO. Účast jezdců byla velmi slušná a tím rostl i zájem diváků o start kvalifikace PRO. Ze 17 registrovaných postupovalo jen 10 a tím v kvalifikaci skončili pod čarou i jezdci jako Martin Mašek, Damian Kos nebo mladý a velmi talentovaný jezdec Martin Habada. Po kvalifikaci PRO a krátkém warm-upu startovalo finále jezdců kategorie Amater do 18 let, kde byli největší kandidáti na první místa Míša Calta a Kryštof Odehnal. Titul mista ČR ovšem odvezl domů nový rider na scéně Jirka Pokorný, který překvapil čistým stylem a solidní zásobou triků, které ukazoval ve všech částech dvojité minirampy.

Vyvrcholením závodu Mercedes-Benz GRAND BMX 2016 bylo očekávané finále kategorie PRO, kam postoupilo 7 VSA Xtreme team jezdců. Těsně před finálem jsme v soutěži s ČEPS rozdali 10 helem Author a jedno kolo King Kong 24‘ vylosovaným výhercům a nic už nebránilo odstartovat 10 nejlepších jezdců v ČR této disciplíny. Úroveň jízd a triků byla opravdu vysoká. Je až neuvěřitelné, kam se naše ČR komunita úrovní ježdění dostala. Zkušená porota ve složení Zdeněk Šafařík, Ráďa Chlud a Packa Trojan zastala nelehký úkol a rozdala nejcennější místa závodu. Vítězem se stal VSA Xtreme team jezdec Erik Figar. Mercedes-Benz best trick, vůz třídy V na týden s plnou nádrží získal Michael Beran za flair dropin. Úspěšnou akci a závod, kde se nikomu nic vážného nestalo jsme ve velkém složení BMX jezdců ukončili na afterparty.

V neděli zóna Mercedes-Benz patřila Freestyle koloběžkám, pro které připravil Scootshop.cz závod Scootshop.cz King of ramp vol.2.

Po velkém množství pozitivních ohlasů na naši produkci a kvalitní závod se budeme snažit v této události pokračovat a navázat dalším ročníkem závodu při veletrhu Sport Life 2017, který se bude konat 10. - 12. 11. 2017.

Děkujeme všem jezdců za účast, díky všem co pomohli s realizací akce a hlavně díky partnerům, kteří pomohli celou zónu a program realizovat svou účastí a podporou. Těšíme se na Vás v příštím roce na veletrhu Sport Life 2017!