MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2017 - REPORT

Velká sportovní událost tohoto roku, Festival Life na BVV je za námi. Letošní výzvou Mercedes-Benz GRAND BMX závodu bylo Mistroství ČR Freestyle BMX disciplíny park. Tuto velkou výzvu jsme zvládli a s pozitivními ohlasy ze všech stran odjeli dlouho připravovanou akci.

Do mobilního parku jsme zapojili všechny mobilní překážky agentury VSA Xtreme a některé nechali od firmy Park Pilot na míru vyrobit. Podařilo se nám tak postavit solidní zázemí pro tuto BMX událost. Tak jak už je u nás zvykem, řešili jsme každý detail, aby si s námi jezdci závod Mistroství ČR užili. Udělali jsme maximum, aby bylo pro jezdce vše připraveno na vysoké úrovni, stejně tak, jak je vysoká úroveň ježdění české BMX komunity.

Odezva a účast jezdců naší přípravě odpovídala. Závodu Mercedes-Benz GRAND BMX 2017 se zúčastnilo 60 jezdců. Všem moc děkuj eme za účast a tím i motivaci do dalších ročníků.

První den Mercedes-Benz Freestyle zóny patřil mladým a amatérským kategoriím jezdců Freestyle BMX. Nemladší skupinu jezdců amatérů do 15 let obsadilo krásných 22 jezdců. I přes velkou náročnost připravených překážek parku jsme mohli vidět pěkné ježdění a plné jízdy dravých jezdců. Po odjetém finále této kategorie byla na pořadu starší kategorie amatérů a to jezdců do 18 let. I v této kategorii byla solidní účast a i přes několik zraněných v průběhu tréninků do závodu nastoupilo 17 jezdců. Mezi hvězdy této kategorie bezesporu patřili jezdci jako VSA Xtreme team jezdec Michael Calta, Jonáš Skalka a vítěz závodu Miki Hovorka, který by svým ježděním a trick listem bezesporu patřil mezi top 10 i v kategorii PRO.

img_7798.jpgimg_7272.jpg

Druhý den Mercedes-Benz Freestyle zóny a závodu Mercedes-Benz GRAND BMX 2017 patřil těm nejlepším, tedy finalistům kategorie Amater do 18 let a jezdcům kategorie PRO. Přes kvalifikaci kategorie PRO se do finále dostalo 10 jezdců a právě toto finále bylo vyvrcholením a největší show dne a závodu. Mezi finalisty nechyběli jezdci jako Honza Hanzlík, David Janáč, Michal Baránek, Radek Rýdl a vítěz závodu Zdeněk Pešek. Parádním ježděním a svou účastí ve finále překvapil i mladý jezdec z Častolovic Tom Beran, který zakončoval své našláplé jízdy best trickem triple whipem. Atmosféru finále tvořilo velké množství diváků a Monster Energy Dj Lucky Boy. Závodem provázel organizátor akce Jeny Valenta.

img_7814.jpgimg_8115.jpg

Třetí den festivalu, neděle, patřil park a zóna Mercedes-Benz jezdcům Freestyle scooteringu v závodě King of Ramp vol. 3 pod organizací hlavního partnera Scootshop.cz.

 

OFICIÁLNÍ VIDEO

 

Děkujeme všem jezdcům za účast, všem divákům za parádní atmosféru a všem partnerům za podporu a tedy i možnost akci realizovat.


loga.jpg

GALERIE

KVĚTEN 2024KALENDÁŘ AKCÍ

« »
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU

PARTNEŘI