MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2018, FESTIVAL LIFE! - REPORT

Velká sportovní událost roku, festival Life! na BVV je za námi. Letošní, již sedmé pokračování doprovodného programu na tomto festivalu, bylo plné výzev, kterými jsme chtěli posunout kvalitu naší produkce a kvalitu závodů pro freestyle BMX. Všechny letošní cíle se podařilo naplnit a máme za sebou jednu z nejlepších akcí z produkce VSA Xtreme a to právě závod Mercedes-Benz GRAND BMX 2018.

img_4904.jpgimg_4865.jpg

Představili jsme nový set up, trojitou u-rampu, která byla letošní dominantou Mercedes-Benz zóny v pavilonu G1. I přes velkou obtížnost této rampy plné rádiusů startovalo v kategorii amatérů celkem 29 mladých jezdců. I v této části závodu jsme viděli parádní ježdění a padaly obtížné triky. V kategorii amatérů dominoval Kryštof Hejna, Tom Gajdík a Tomáš Bartsch nebo letec Jerry Kozel.

img_4557.jpg img_5047.jpg

To nejlepší ze sobotního programu, závodu Mercedes-Benz GRAND BMX 2018, bylo rozhodně finále kategorie PRO. Plná hala diváků a 10 postupujících finalistů z ČR, Polska, Rakouska, Maďarska a UK v čele s legendou světové BMX scény Marka Webba, byla velkým lákadlem, jak si užít sobotní odpoledne. Marka Webba se nám podařilo dostat do ČR po 13 letech od jeho poslední návštěvy. A jeho show v jízdách předčila naše očekávání. Euforie a atmosféra při finále PRO a při jízdách Webbieho byla nepopsatelná. Ve finále dominovali i další 4 jezdci z ČR, VSA Xtreme team rideři Kuba Němec, Tom Beran, naše legenda Dave Janáč nebo letec Miša Calta. Z Rakouska do finále postoupil Philipp Schuster. Z Polska pěkně zajel Dlugoš Kamil. Z Maďarska jsme měli dva finalisty Joszu Milana a na třetím místě umístěného Marka Vukmana. A v neposlední řadě excelovali ve finále jezdci z UK a to Oakley Way a legendární Mark Webb, kterému nekompromisně patří první místo a také Mercedes-Benz best trick, vůz třídy X na týden. Možná právě tato cena bude další příležitost mít Webbieho zpět v ČR.

Skvělou atmosféru celého dne doplnil koncert Ega.

img_5004.jpgimg_4998.jpg

Třetí den festivalu - neděle, patřila zóna Mercedes-Benz jezdcům freestyle scooteringu v závodě King of Ramp vol. 4 pod organizací partnera programu Scootshop.cz.

Děkujeme všem jezdcům za účast, všem divákům za parádní atmosféru a všem partnerům za podporu a tedy i možnost akci realizovat. Letošní ročník byl jedinečný. Užili jsme si to!

 

partnei.jpg

 

OFICIÁLNÍ VIDEO

GALERIE

PARTNEŘI