MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2019, REPORT

Velká sportovní akce roku, festival Life! na BVV je za námi a s ní již 8. pokračování doprovodného programu na tomto festivalu. I přes několik překážek, které nám stály v cestě v posouvání se vpřed, se závod Mercedes-Benz GRAND BMX 2019 vydařil a jsme rádi, že jsme udrželi úroveň a jméno této velké události.

I přes velkou obtížnost trojité rampy plné rádiusů, která byla letošní dominantou Mercedes-Benz zóny v pavilonu A2, startovalo v kategorii amatérů celkem 21 jezdců. I v této části závodu jsme viděli parádní ježdění a padaly obtížné triky. V kategorii amatérů dominoval Kryštof Hejna, Martin Lopour, Tomáš Bartsch, Adam Hradil, Mikuláš Řehořík nebo letec a vítěz Jerry Kozel.

Do kvalifikace kategorie PRO nastoupilo celkem 24 jezdců z Rakouska, Polska, Ukrajiny, Maďarska a samozřejmě téměř kompletní špička jezdců z ČR. 10 postupujících finalistů kategorie PRO a start samotného finále bylo opět to nejlepší z celého dne. Zóna Mercedes-Benz praskala ve švech a atmosféra byla epická. To, co opět proběhlo v jízdách finalistů je nepopsatelné. Úroveň ježdění byla opravdu vysoko. Padaly triky, které jsme doposud v závodech GRAND BMX neviděli. Umístění jednotlivých jezdců najdete v tabulce výsledků v galerii. Kategorii PRO vyhrál Tomáš Beran, na druhém místě stál Miki Hovorka, oba jezdci VSA Xtreme teamu. Gratulujeme!

Skvělou atmosféru celého dne doplnil DJ Saklovsky a moderátor Jeny Valenta.

Třetí den festivalu - neděle, patřila zóna Mercedes-Benz jezdcům freestyle scooteringu v závodě Chilli King of Ramp vol. 5 pod organizací partnera programu Scootshop.cz.

Děkujeme všem jezdcům za účast, všem divákům za parádní atmosféru a všem partnerům za podporu a tedy i možnost akci realizovat. Letošní ročník byl opět jedinečný. Užili jsme si to!

 

Akce vznikla za podpory partnerů:

partner_i.jpg

GALERIE

PARTNEŘI