REPORT AGANG RIVERSIDE

Druhý očekávaný závod seriálu MONSTER ENERGY GRAND BMX BMX 2012 máme jak jinak, velmi úspěšně za sebou! Opět jsme posunuli hranice BMX ježdění a triků o kus dopředu. Pojďme si to zrekapitulovat...

Závod se jel při zajímavé cyklistické akci Město na kole, na kterou v průběhu dne dorazilo pár tisíc diváků. Akce se sama vyzývala netradičním nápadem postavit minirampu na hladinu Vltavy. Myšlenku jsme realizovali a naše Monster/DC minirampa stála na pontonu plovoucím na Vltavě.

Nyní k samotnému závodu, který se jel v sobotu 21. 4. 2012.  Závod byl dle pravidel pouze pro kvalifikované jezdce do celého seriálu. Svou účastí podpořilo tuto akci top 16 jezdců z 25ti kvalifikovaných. Tento počet prořídnul z různých důvodů: Zranění, vysoká úroveň ostatních jezdců, které je těžko stíhat, lenost a nebo předsudky ze spojení kvalitní produkce VSA Xtreme s BMX CZ asociací. – (kdy jde pouze o přidělení titulu celému seriálu).

Semifinále jsme odstartovali v 13:00 dle programu dne. Štěstí nám přálo a na obloze bylo slunce a akci panovala pohodová atmosféra. Jezdci se rozdělili do 4 heatů po 4 jezdcích. Již v semifinále padaly neuvěřitelné triky jako flair onefood cancan od Dejva Džedáje Janáče. Neuvěřitelné komba a foofanu na zábradlí minirampy od Daniela Mlejnka. Obrovské krásně čisté polety od Ondry Šléze z jednoho kraje na druhý v široké Monster minirampě. Semifinále opět vyhrál top talent letošní sezóny Erik Figar, který je neuvěřitelně rozjetý a pod ruku mu padají všechny triky, na které jen pomyslí.

Po semifinále, které proběhlo za podpory velkého publika a jedinečné atmosféry přišlo na řadu v 16:00 samotné finále do kterého postoupilo 12 jezdců. Ti byli rozděleni do 3 heatů opět po 4 jezdcích.

 

První heat ovládl David Foglar, kterému bouchly saze a jel v jízdách triky jako Tailwhip, 540 a 360 tailwhip back to back.

V druhém heatu už bylo opravdu horko a překližka na naší miny byla rozpálená do běla. Jezdci Fáfa, Vilibald, Pejda a Ondra Bělohoubek na nic nečekali a v 10ti minutovém jamu dávali porotě opravdu zabrat. Oslnil Mushroom, který měl krásné čisté jízdy a využíval každou část minirampy. Trikoval vysoko nad extensionem minirampy. No a dále třeba Vilibald, který nasadil tisíc a jeden trik a jízdu ukončil backflip nohandem to fakie!

No a pojďme na poslední heat. Top 4 jezdce ze semifinále, kteří nakonec obsadili stejné pozice po samotném finále:

4. místo odvezl na jih David Džedáj Janáč za své triky jako flair turdown a flair onefood cancan.

3. místo oprávněně vezl domů na ves Daniel Mlejnek, který mi připomínal styl ježdění legendárního Foxe Skupina. Předvedl hodně těžké a originální kombinace liptriků na plošinkách minirampy. Své jízdy zabil ice pickem to tailtap to footjam na mini plošince vysokého wallridu Monster miniramy a to hned na první pokus!

2. místo bral Ondra Šléz, kterého dělilo jen málo vítězství celého závodu. Jeho ježdění bylo velkou podívanou pro rozpumpované publikum, které mu fandilo. Jízdy začínal např. ninja dropem z wallu, dál nasadil hrozně vysoký a čistý flair tailwhip přes celou minirampu, aleyloop tailwhipy double tailwhipy. Jako lastrick téměř čistě odjel fufanu to tailwhip out z velkého wallridu.

1. místo, zlatou medaili s úsměvem na tváři bral kluk beze jména, Baby Tarzan Erik Figar, který nasadil one man show time. Naprosto nepochopitelně začal svou poslední finálovou jízdu čistě odjetým triple tailwhipem s prstem v nose a dál pokračoval triky na obě strany, doble downwhipem, baro to nohandem a dalšímy kombami. A vše back to back. V jeho jízdách jsme neviděli jedinou čistou 180.

 

Výsledky finále:

1. Erik Figar 387
2. Ondra Šléz 385
3. Dan Mlejnek 358
4. Janáč David 356
5. Vilibald Vítek 351
6. Zdenda Pešek 347
7. Ondra Bělohoubek 340
8. Patrik Fafek 313
9. David Foglar 292
10. Seidler Lukáš 278
11. Jirka Trmal 275
12. Honza Hanzlík 139

 

Večer jsme oslavili na místě Afterpárty v rytmu DJ Lucky Boye. Rampu obsadili AGANG a MONSTER ENERGY jezdci noční session, fotoshootingem a točením videí, které již brzy uvidíte. Je se na co těšit.

Stejně tak se můžeme těšit na další zastávky seriálu ME GRAND BMX. Pokračovat bychom chtěli v průběhu prázdnin v jednom z moravských měst. Informace se již brzy dozvíte.

Ještě jednou jménem VSA Xtreme produkce děkuji všem jezdcům za účast a skvělou atmosféru tohoto závodu AGANG RIVERSIDE.

Těším se na Vás na dalším závodě.

Jeny Valenta BMX PRO rider.

GALERIE

PARTNEŘI