REPORT - SAZKA GRAND BMX 2023

Velká sportovní akce roku, festival Life! na BVV je za námi a s ní již 10. pokračování našeho doprovodného programu na tomto festivalu. Vidět jste nás mohli v rámci Sazka arény, kterou jsme pro Vás připravili v pavilonu F.

Již tradiční freestyle BMX závod s 20ti letou historií o PRIZE MONEY 30 000 Kč proběhl ve VSA dvojité minirampě s funboxem uprostřed.

V kategorii amateur startovalo celkem 15 jezdců. I v této části závodu jsme viděli parádní ježdění a padaly obtížné triky. V kategorii amatérů dominoval Ungr David, Borek Tomáš, Zdražil Lukáš, Sláma Vojtěch, Prokeš Vojta nebo vítěz Marek Pokorný. Za zmínku stojí i samotný Matěj Loučka, který do této kategorie také nastoupil, ale bohužel nepostoupil.

Do kvalifikace kategorie PRO nastoupilo celkem 19 jezdců z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Španělska, Anglie a samozřejmě téměř kompletní špička jezdců z ČR. 10 postupujících finalistů kategorie PRO a start samotného finále bylo opět to nejlepší z celého dne. Zóna Sazka arény praskala ve švech a atmosféra byla skvělá. To, co opět proběhlo v jízdách finalistů je nepopsatelné. Úroveň ježdění byla opravdu vysoko. Padaly triky, které jsme doposud v závodech GRAND BMX neviděli. Umístění jednotlivých jezdců najdete v tabulce výsledků v galerii. Kategorii PRO vyhrál Tom Justice, na druhém místě stál Miki Hovorka a na třetím místě legenda Layos Sergio. Gratulujeme!

Skvělou atmosféruzávodu oiživil DJ FUSE a moderátoři Berny Soška, Patrik Fáfek a Jeny Valenta.

Třetí den festivalu - neděle, patřila Sazka aréna jezdcům freestyle scooteringu v závodě Chilli King of Ramp vol. 5 pod organizací partnera programu Scootshop.cz.

Děkujeme všem jezdcům za účast, všem divákům za parádní atmosféru a všem partnerům za podporu a tedy i možnost akci realizovat. Letošní ročník byl opět jedinečný. Užili jsme si to!