SPORT LIFE 2014 - REPORT

Mezinárodní sportovní veletrh SPORT Life 2014 proběhl v termínu 7. - 9. 11. 2014 na brněnském výstavišti v Brně. Program letošního veletrhu byl velmi nabitý a přilákal velké množství zvědavých návštěvníků.

Hala F patřila mimo jiné MERCEDES-BENZ FREESTYLE ZÓNĚ s nepřehlédnutelnou MONSTER MAX rampou. Program v celé zóně běžel od čtvrtku do neděle.

Ve čtvrtek a v pátek patřila mobilní překážka veřejnosti. Letní extrémní sporty (BMX a SK8) si návštěvníci mohli vyzkoušet přímo na místě - k dispozici byla půjčovna sportovního vybavení a chráničů zdarma. Jedenkrát za den proběhla show v podání mistrů jednotlivých sportů a postupně se sjížděli závodnici, kteří využili možnosti a trénovali na víkendové závody. Ostatní si mohli zblízka prohlédnout vystavené vozy Mercedes-Benz a strávit čas v zóně s herními konzolemi.

V sobotu jsme měli pro návštěvníky připravený Freestyle BMX jam pod názvem Mercedes-Benz GO BIG OR GO HOME! Do otevřeného jamu se na místě přihlásilo 23 předních BMX jezdců, kteří byli rozdělení do 3 skupin. Každá skupina jela 30ti minutový JAM. Hodina a půl kvalitního ježdění udržela po celou dobu u rampy velké publikum a po celý jam panovala skvělá atmosféra. Jam se bohužel neobešel bez zranění a při tréninku se nepříjemně zranil člen VSA Xreme teamu a potencionální vítěz celého jamu Erik Figar, který nakonec do jamu nenastoupil. Vítěze a pořadí jamu si určili samotní jezdci, kteří si mezi sebou rozdělili symbolické PRIZE MONEY ve výši 5 000,- Kč a hromadu věcných cen od partnerů akce Dakine, Etnies, New Era, Monster Energy a Mercedes-Benz.

Vítězem Mercedes-Benz GO BIG OR GO HOME JAMU se stal Zdeněk Pešek, který létal v neuvěřitelných výškách a svými čistými jízdami přesvědčil většinu zúčastněných jezdců, že vítězství patří jasně jemu. Druhé místo si vyjezdil David Janáč například téměř čistě odjetým flair opo downside whipem nebo 360° double tailwhipem přes spinu. Na třetí flek se probojoval Honza Hanzlík odjetým front flipem přes funbox se subrailem a nebo pokusy o 900°, tento trik se mu tentokrát bohužel nepodařil odjet čistě. Velké díky patří i všem ostatním zúčastněným jezdcům, kteří jezdili neskutečně parádně a na akci dorazili!

V neděli se konal druhý očekávaný závod pod názvem MERCEDES-BENZ BMX FOR BEGINNERS. Monster MAX rampu jsme tentokrát zpřístupnili začínajícím BMX riderům do 17 let. Závodu se zúčastnilo 18 nadějných jezdců ve věku od neuvěřitelných 10 let do 17 let. Tři jezdci přijeli závodit i ze Slovenska. VSA Xtreme team si potvrdil, že snaha organizovat takovéto události i pro mladé jezdce se vyplatí. I přes velikost naší MONSTER max rampy, která je postavena pro nejlepší úroveň ježdění, se jí mladá BMX krev nezalekne a má co ukázat. Od základních triků mladých jezdců jsme při tomto závodě mohli vidět i neskutečné kombinace nejen od vítěze závodu Pavla Tenčíka.

Skvělou atmosféru obou závodů a celého víkendu svojí hudbou doladil DJ Lucky BOY!

Celkově bereme naši MERCEDES-BENZ FREESTYLE ZÓNU a letošní SPORT LIFE za velmi úspěšný. 42 zúčastněných jezdců + spoustu dalších BMX kamarádů kolem rampy je pro nás jasnou motivací a výzvou do dalších podobných akcí pro BMX komunitu. Letošní BMX sezóna je téměř u konce a tato událost byla za VSA Xtreme team příjemným ukončením.

GALERIE

PARTNEŘI