JAN VALENTA

PřezdívkaJeny

Webwww.janvalenta.com

Narozen13.09.1984

DisciplínaVert

SponzořiMONSTER ENERGY, AGang, DC

Výsledky

www.janvalenta.com/cz/profil/vysledky_p2.htm

O sobě

První kolo jsem si koupil v roce 1997, bylo mi třináct let. Podmínky k freestylovému ježdění byly úplně jiné, než je tomu dnes. Moje každodenní ježdění jsem poprvé mohl zhodnotit až na prvních závodech v roce 2000, kde si mě hned všiml můj první sponzor. To pro mě tenkrát bylo velké překvapení a za každou výpomoc jsem byl moc rád.

Postupem času se mé ježdění zlepšovalo a počet sponzorů se rozrůstal a já tak mohl své ježdění posouvat dál. Nesoustředil jsem se na žádnou disciplínu. Měl jsem rád ježdění na kole a kolo mi dávalo všechno a tak je tomu i teď.

V tom čase stačilo uplynout pár důležitých zlomů v mém životě. Vystudoval jsem střední školu v Brně. V roce 2002 jsem poprvé vyhrál mistroství světa - Vert (expert). O rok později první místo na MS street (expert) a v roce 2004 první místo na MS ve vertikální rampě (masters). Rok poté jsem navázal spolupráci se značkou kol Author/AGang, kde se podílím na vývoji BMX kol a na mém signature rámu.

Vše se mi dařilo a šlo tak, jak jsem chtěl. V roce 2005 přišlo zranění. V tréninkovém centru Woodward v USA, kde jsem si poprvé přetrhal vazy v koleni a musel na operaci. Přišel jsem o celou sezónu. Tento špatný rok mě donutil přemýšlet a dívat se na tento životní styl trochu jinak.

V roce 2006 jsem si nechal u firmy Fiveramps postavit první mobilní minirampu. Založil jsem sportovní agenturu VSA Xtreme,která se specializuje na doprovodný program s extrémními sporty. Po prvních pětiletech se má agentura a kvalita služeb v tomto oboru dostala ke špičce v Evropě a v ČR takřka vyřadila konkurenci.

Mé ježdění i přes několik operací kolen a zlomené obratle v zimě 2009 je stále na vysoké světové úrovni. I přes tyto zdravotní překážky stále mířím na nejvyšší závody extrémních sportů. Závody pod hlavičkami X Games a Dew Tour v USA, kterých se stále zúčastňuji, jako jediný jezdec zČR.

V roce 2010 jsem úspěšně ukončil dálkové studium vyšší odborné školy Palestra, obor management sportu. Tento krok mi umožnil zdokonalit svůj vlastní trénink a dovednosti a také mé bohaté sportovní zkušenosti odborně šířit dál, jako osobní trenér.

V roce 2011 jsem poprvé odjel celou sérii závodů Dew Tour v USA ve vertikální rampě a zúčastnil se již po páté Asia X Games v Shainghai a také hlavních X Games v Los Angeles, jako první sportovec letních extrémních sportů v historii ČR.

Veškeré své sny jsem si splnil. Je jen málo míst na světě, kam jsem se s kolem nedostal. Nyní chci jen zůstat zdravý a udržet se ve světové špičce BMX jezdců co nejdéle.

Organizování akcí a podpora mých sponzorů mi umožňuje věnovat se ježdění naplno, vydělat si tak na životní výdaje a žít své sny. Nechci nazývat ježdění prací, protože kolo je hlavně můj život.

GALERIE
VIDEO

LEDEN 2019KALENDÁŘ AKCÍ

« »
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU

PARTNEŘI